Menu dostępności

A
A
A
A
A-
A+

Instrukcja Obsługi BIP

Instrukcja obsługi BIP
"Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej w postaci elektronicznej. Biuletyn ten składa się z witryn WWW, na których władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne udostępniają informacje publiczne wymagane przez polskie prawo."

Ekran na którym umieszczone zostały treści zawarte w Biuletynie Informacji Publicznej został podzielony na:

Nagłówek - zawierający baner z logo BIP
Baner zawiera logo Instytutu (IPO) oraz logo BIP
 
Menu - umieszczone po lewej stronie
Stworzone w celu łatwego poruszania się po stronie i odnalezienia potrzebnych informacji. Menu podzielone jest na grupy tematyczne. Po nacisnieciu lewym przyciskiem myszki na wybrane zagadnienie pojawia sie ono w oknie głownym.
 
Wyszukiwarka - umieszczona pod menu
Moduł przeszukiwania został umieszczony z myślą o szybkim odnalezieniu szukanego słowa lub frazy. W tym celu należy w białym polu, ktore znajduje sie pod słowem "Wyszukiwarka" napisac szukane przez nas słowo, a nastepnie wcisnąc "Szukaj".
 
Okno głowne - umieszczone na prawo od menu ( to jest ten biały obszar)
Tutaj umieszczone są rezultaty, ktore powstały poprzez kliknięcie opcji w menu
 
Stopke - umieszczoną na dole strony
w ktorej zawarte jest logo BIP, gdzie po kliknieciu na nie zostajemy odesłani do strony Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.gov.pl)
 
"System identyfikacji wizualnej BIP ma na celu wdrożenie ładu wizualnego na stronach podmiotowych BIP instytucji zobowiązanych do ich prowadzenia oraz na stronie głównej Biuletynu."

Każdy tekst umieszczony w biuletynie (na dole okna głownego) jest uzupełniony o informacje:
Autora publikacji
Data publikacji
Data modyfikacji